Blíží se začátek nového roku a s ním i předsevzetí, která se většinou za pár dnů až týdnů hned po novém roce ztratí.

Proč?

Protože jsou udělaná halabala. Prostě se rozhodnete, že od nového roku zhubnete nebo začnete cvičit, přestanete kouřit, vyděláte milion korun a podobně. Váš cíl je udělán na rychlo, bez rozmyslu či strategie, případně je nereálný.


K dosažení Vašeho předsevzetí není potřeba nového roku ani jiného termínu. Začít můžete kdykoliv. Proč čekáte na nový rok? Když v tom novém roce svého cíle po krátké době nedosáhnete, nedaří se Vám ho splnit, z jakého důvodu ho nezastavíte a nezačnete znovu a lépe? Většina lidí se prostě vzdá, ale vyhrává kdo vytrvá. Nevzdávejte se nebo chcete zbytečně čekat na další rok? Je to škoda času, který ztratíte. Klíčem k splnění předsevzetí je TRPĚLIVOST a VYTRVALOST.

Prvním krokem je vytvořit plán a udělat strategii. Plán však v sobě zahrnuje informace a znalosti. Například pokud chcete od nového roku hubnout. Nezačínejte s dietou 1.1., ale začněte s tím, že si koupíte knihu o dietě. Zajdete k odborníkovi, aby Vám sestavil dietní a cvičební plán. Samotné hubnutí nastartujete až o trošku později (za týden či až od února), tedy úplně přesně až bude vědět co máte skutečně dělat.

Říkáte si, že informací a knih máte doma dost? A zhubli jste? Zatím ne, že? Tak to znamená, že potřebujete další informace. Jiný úhel pohledu. Strategie a taktika, kterou jste si doposud volil/a nebyla úspěšná. Nebojte se odborníků, poraďte se.


Vytvořte si 2 – 4 pravidla, která Vás udrží na Vaší cestě k úspěšnému dosažení předsevzetí. Tyto pravidla nikdy neporušujte. Napište si je třeba na papírek a dejte na ledničku, do peněženky a pod. Připomínejte si je po celou dobu.

Svůj cíl si rozdělte na co nejmenší kousky. Znáte to české pořekadlo: “Kdo chce moc, nemá nic.”
Vůbec není špatně, že ten plán rozložíte na několik měsíců či na celý rok, v určitých případech i na několik let.

Proberte celou svou situaci s někým, kdo do toho není emocionálně interesován (tedy někdo mimo rodinu a blízké přátele). Potřebujete mít reálný a objektivní náhled, zda je to v daném termínu uskutečnitelné.

Také Vám pomůže odpovědět si na 4 otázky, které jsem Vám popsal v článku: Existují čtyři otázky, na které když odpovíte, tak změníte své cíle v činy. Připomeňte si ho a položte si ty otázky na své předsevzetí.


Prohrajete v momentě kdy se vzdáte. Nevzdávejte se. Prostě jenom začněte znovu, ale úplně jinak. Svůj cíl neměňte.


Sumasumárum:

  1. Své předsevzetí nezačínejte prakticky aplikovat 1.1., ale až budete mít všechny informace.
  2. Plán by v sobě měl obsahovat strategii, taktiku a taky 2 – 4 pravidla.
  3. Vše má svůj čas (trpělivost a vytrvalost). Abyste byl úspěšný/á, tak svůj cíl rozdělte na menší kousky.
  4. Nechtějte svého předsevzetí dosáhnout v nereálném termínu. Ověřte si, že to je uskutečnitelné.
  5. Nevzdávejte se. Nikdy. Jenom posuňte termín dosažení a ještě ho víc rozkouskujte.

Chcete dosáhnout svého předsevzetí? Poraďte se se mnou. Objednejte se. Rád Vám pomohu. Když víte co máte dělat, tak se vždy Váš cíl splní.