O mně

Když se na mě podíváte, tak uvidíte úplně normálního člověka. Mám rád lidi, velice rád jim naslouchám, pomáhám a jsem šťastný, když jsou spokojení ve svém životě, protože jejich spokojenost se může přenést na lidi v jejich okolí. Navíc jsem empatik, takže negativní emoce prožívám s nimi a je pro mě potom příjemné, když cítím, že jejich emoce plynou zdravě a správně.

Když hovořím s klientem a zjišťuji příčinu jejich stavu, tak se v rozhovoru zaměřuji na oblasti příčiny. Na základě toho volím techniku, která jím efektivně pomůže. Jsou to roviny mentální, emocionální, spirituální, energetické a fyzické. Pokud Vás zajímá jejich obsah, tak se o nich dočtete v článku Nejhorší rada, kterou můžete dostat je: “Přijmi to!”.

Začínal jsem jako kouč NLP (Neuro Lingvistické Programování) a když ke mě chodili klienti, tak jsem zjistil, že mají určité problémy a přes ně se nedokážou posunout dál. Naučil jsem se tedy NLP metodu. Tyto techniky jsou hodně zaměřené na práci s myslí a trochu na emoce. Stále to bylo málo a potřeboval jsem více řešit jejich emocionální stránku. A tak do mého života přišlo EFT (Emotional Freedom Techniques) technika emocionální svobody. Po nějakém čase se mi v praxi objevil zase jiný typ lidí a bylo potřeba se s nimi podívat hlouběji do jejich minulosti. Kamarádka mě tehdy nasměrovala na kurz Regresní terapie HAP (Hlubinná Abreaktivní Psychoterapie) a Laskavý exorcismus čili odvádění entit (přivtělené duše a implantáty). To už byla celkem dobrá sada metod rozvoje osobnosti na mnoho oblastí. Jenomže občas jsem narazil na určité věci, které tyto moje znalosti a dovednosti neuměli řešit, hlavně spirituální oblasti. Regrese jsou spirituální jenom částečně, ale s karmou, kletbou a dimenzemi si neumí poradit. Regrese umí mimochodem řešit sebe prokletí, ale už ne to ostatní. A tak se mi před pár lety dostala krásnou náhodou do života automatická kresba a práce s kyvadlem na čištění spirituálních bloků a programů.
Jenom pro zajímavost, než jsem kteroukoliv metodu nebo techniku začal oficiálně používat, tak jsem se ji učil dlouhou dobu na přátelích. Třeba automatickou kresbu jsem trénoval skoro 2 roky. Teprve až jsem získal skutečně dobré výsledky u přátel, vnitřní jistotu a sebedůvěru, tak až potom jsem s ní začal pomáhat lidem. Postupem času vzniklo i několik technik, jejichž jsem autorem: Matrix – komunikace s podvědomím, AkEmo – Akceptace Emocí, Beinit – terapie čistou existencí. Uzdravení Vnitřního Dítěte je moje technika jenom částečně, protože je to kombinace NLP a regresní techniky. Jejich vzájemné propojení dělá překrásné změny a čištění vzorců v chování a jednání lidí.

Mezi moje koníčky navíc patří masáže, Dornova metoda (jemná manuální náprava kloubů a obratlů páteře), Su Jok (mikrosystém akupunktury) a Tradiční čínská medicína. Tyto služby neposkytuji veřejnosti, ale v rámci konzultace jen jako drobné poradenství. Velice se mi ty znalosti hodí, když řeším psychosomatiku.

Vzhledem ke komplexnosti a rozsahu technik se na mě začali obracet i moje kolegyně a kolegové. Díky tomu mi jedna moje kamarádka začala říkat, že jsem terapeut terapeutů. Větší část mých klientů tvoří právě ostatní lidé v pomáhajících profesích (terapeuti, léčitelé, koučové, pedagogové, lékaři, zdravotní sestry, maséři, lidé pracující s lidmi … ).

Můj lidský, ale hlavně empatický přístup dává mým klientům pocit, že jim konečně někdo rozumí a chápe je. A tak to je. Opravdu své klienty chápu, rozumím jim, nesoudím je a toleruji je. Klienti, po našem setkání, ve svých životech vnímají krásné změny, vidí hmatatelné výsledky a prožívají pocity úspěchu. A to je správně, že?

V roce 2021 jsem začal studovat homeopatii na Homeopatické akademii, protože díky covidu se mění a vyvíjí struktura klientů, kteří se na mě obrací s žádostí o pomoc.

Řídím se pravidlem, že vždy existuje řešení. Někdy změna přijde, když se podíváte na věc z jiné strany, jindy je potřeba přestat na něčem lpět a velice často stačí jenom změnit svoje omezení, které Vás zastavuje od dosažení toho, co si tak přejete. Jestli chcete, tak můžeme spolu najít řešení té Vaší situace a změnit Vám konečně život k lepšímu.

Smyslem mojí práce je zjednodušovat lidem život.

Rozvoj osobnosti, koučink, mentoring a homeopatie, pro mě není povolání, je to můj životní styl.

Alexandr Tóth


Certifikáty, osvědčení a kurzy:

 • Certifikát: Foundation Practitioner Certificate Homeopathy and Homeopathic Medicine – The Hyamson Institute, 2024
 • Osvědčení: Autopatie – Alternativa s.r.o., Praha 2023
 • Seminář: Autopatie – praktický seminář I., II.  – Alternativa s.r.o., Praha 2022 – 2023
 • Kurz: Autopatie I., II., III. – Alternativa s.r.o., Praha 2022
 • Certifikát: Základní kurz Supertronic – EAV, Energy Czech Republic a.s, Praha 2018
 • Certifikát: Hlubinná abreaktivní psychoterapie – regresní terapie, Mgr. Klára Hanzalová, Praha 2018
 • Kurz: Základy EFT pro zdraví a úspěch, Sindy Katayama, Praha 2018
 • Certifikát: Grafologie a Baum test, ACZ, spol. s r.o., Praha 2017
 • Certifikát: Certifikovaný Mistr Praktikant Neuro-lingvistického programování, NLPEA – Success Empire Ltd., Praha 2017
 • Certifikát: Certifikovaný Kouč Neuro-lingvistického programování, NLPEA – Success Empire Ltd., Praha 2016
 • Osvědčení o rekvalifikaci: Kouč, NLPEA – Success Empire Ltd., Praha 2016
 • Certifikát: Psychodiagnostické metody pro personalisty, Timing, Praha 2016
 • Osvědčení o získání profesní kvalifikace: Personalista, Obchodní akademie Praha, Praha 2016
 • Certifikát: Su Jok therapy II. – léčba pomocí toku energie, Inernational Su Jok Therapy Association, Praha 2008
 • Certifikát: Su Jok therapy I. – základy Su Jok terapie, Inernational Su Jok Therapy Association, Praha 2007
 • Certifikát: Dornova metoda, Dexter Academy, Praha 2006

Hodnocení a názory: