Tuto službu již nenabízím, protože jsem přestal poskytovat osobní návštěvy. Působím už jenom on-line. Stránku zde na webu nechávám pouze z informačního důvodů. V případě zájmu si prosím vyhledejte terapeuta, který tuto službu stále poskytuje osobně.
Doporučuji Vám hledat na stránkách: www.znamyterapeut.cz


Přístroj Stimul 5  je určen pro vyhledávání a stimulaci akupunkturních bodů a fyzikální léčbu bolesti metodou Transkutánní ElektroNeuroStimulace – TENS.

Stimul 5 je vhodný pro prevenci onemocnění a léčbu bolesti. Výhodou přístroje je vedle léčebných účinků i bezbolestná aplikace, jednoduchost použití, lékové poškození ani žádný návyk.

Patří mezi moderní přístroje využívající poznatků akupunktury. Oproti klasické akupunktuře je léčba prováděna bez vpichování do pokožky prostým dotekem odpružené aplikační elektrody na kůži s působením slabého elektrického proudu. Působení se provádí v nalezených místech právě těch akupunkturních bodů, které se tímto způsobem aktivují, následně dochází k uvolnění zablokované životní energie v jednotlivých energetických drahách a jejímu vyrovnání v organismu. Důsledkem tohoto působení se poruchy odpovídajících orgánů funkčně zlepší a často současně i odstraní.

Elektropunkturní použití je vhodné pro léčení:
Bolestí pohybového aparátu
Alergických a kožních onemocnění
Chronického kataru průdušek a průduškového astma
Neplodnosti
Impotence
Migrén
Menstruačních a klimakterických potíží
Vyčerpanosti
Nechutenství
Obrn a neuralgie trojklanného nervu
Vředových chorob a žlučníkových potíží
Vysokého a nízkého krevního tlaku
Zácpy a průjmy
Koliky
Nespavost
Zubní potíže

Další možností použití je metoda bodové transkutánní elektrostimulace – TENS a to u bolestivých stavů, způsobených zejména poruchami pohybového ústrojí. Tato metoda nevyžaduje žádné speciální znalosti v akupunktuře. Podstata metody spočívá v bodové a lineární aplikaci slabého elektrického proudu pomocí jehlové elektrody v bolestivých místech. Způsob aplikace může být statický, kdy elektroda zůstává bez pohybu ve stimulovaném místě nebo kinetická, kdy elektrodou pohybujeme po kůži a můžeme tak dosáhnout celou bolestivou plochu.

Metodou TENS jde úspěšně léčit:
Akutní a chronickou bolest, zejména u poruch páteře, degenerativních onemocnění kloubních, lehčích poúrazových stavů i bolest hlavy.
Jako doplňující léčebný prostředek lze Stimul doporučit i u neuralgií i u obrn.

Akupunkturní přístroj lze použít pro:
Vyhledávání akupunkturních bodů
Stimulaci akupunkturních bodu
Fyzikální léčbu bolestí pohybového aparátu – metoda TENS

Při akupunkturní léčbě aktivujeme vyhledaný bod přerušovaným tlakem elektrody po dobu 30-60 sekund a to i několikrát denně. Pokud je třeba tlumit bolest, působíme stálým tlakem v nalezeném bodu po dobu 2-3minut.

Výše uvedený text je kompletně převzatý z manuálu k přístroji Stimul 5.


Přístroj Stimul 5 využívám při terapii Su Jok, kdy místo jehliček (ty smí zavádět pouze lékař) využívám elektropunkturu. Dále ho využívám pro úlevu od bolesti u svalových potíží – TENS.