Tuto službu již nenabízím, protože jsem přestal poskytovat osobní návštěvy. Působím už jenom on-line. Stránku zde na webu nechávám pouze z informačního důvodů. V případě zájmu si prosím vyhledejte terapeuta, který tuto službu stále poskytuje osobně.
Doporučuji Vám hledat na stránkách: www.znamyterapeut.cz

Orientační diagnostiku na zjištění stavu energií (vítr, oheň, země, kov, voda) v těle si můžete zdarma kdykoliv zjistit v Color testu.


Pomocí přístroje Supertronic od firmy Energy, který funguje na principu elektroakupunktury podle dr. Volla – EAV, je možné změřit momentální energetický stav akupunkturní dráhy a k němu přiřazenému vládnoucímu orgánu.

EAV měří přebytek nebo nedostatek energie. Podle stavu energie se vybírá správný doplněk stravy, aby efekt byl skutečně účinný a vedl k tělesné i psychické harmonii.

Tradiční Čínská Medicína vždy kladla velký důraz na prevenci, a proto se hodně zaměřuje i na zjišťování energetické nerovnováhy v těle, která vede k nemoci. EAV umožňuje tuto disharmonii poznat a zavčas působit na tělo člověka tak, aby zůstalo zdravé.

EAV je rychlá a přesná diagnostická metoda. Měření se provádí na všech prstech rukou a nohou dotykovou sondou, která proměřuje jednotlivé akupunkturní body. Naměřené hodnoty umožňují rozpoznat, zda se orgány, funkční systémy či tkáně nacházejí ve stavu podráždění, zánětu, normální adaptační funkci nebo degenerativním stavu.

Přístrojem se i testuje vhodná bylinka, bylinný přípravek (tinktura, kapky, koncentrát), krém nebo lék na posílení dané dráhy či orgánu. V případě, že klient bere nějaký potravinový doplněk, je možné provést test, zda opravdu na klienta působí uzdravujícím způsobem nebo je pro něj neúčinný.

EAV diagnostika z pohledu Vollovy metody testuje reakci akupunkturních bodů na průchod stejnosměrného proudu o velmi nízké voltampérové charakteristice. Tímto měřením se získává obraz o energetickém stavu těla. EAV přístroj umí zjistit tendence organismu k patologiím a také prognózu nemoci.

Metoda měření Supertronicem je určena k odhalování funkčních problémů, čímž se liší od lékařské diagnostiky, kdy se detekují organické poruchy a anatomické změny. Nelze tedy zaměňovat lékařskou diagnostiku s diagnostikou energetickou, která však vhodně doplňuje klasickou medicínskou diagnostiku a je prospěšnou alternativou péče o zdraví.

Metoda není určena k náhradě lékařského ošetření a ani získání lékařské diagnózy.

Jak se připravit na vyšetření přístrojem EAV:

 • vyšetřovaný by neměl přijít fyzicky či psychicky vyčerpán a ve stadiu akutního infekčního onemocnění
 • min. 2 hodiny před vyšetřením nejíst, nekouřit a nepít kofeinové ani energetické nápoje
 • na ruce ani nohy neaplikovat žádný krém, nohy by měli být čisté a umyté
 • v den vyšetření brát jenom nezbytně nutné léky, nebrat ani potravinové doplňky

Limity vyšetření:

 • měření by mělo proběhnout do 18:00 hod, v pozdější době už je člověk unavený a měření může být méně přesné
 • netestuji klienty:
  • s kardiostimulátorem či jinými elektronickými přístroji (inzulinová pumpa apod.)
  • klienty s epileptickými záchvaty a těhotné ženy
  • malé děti (z důvodu velikosti jejich prstů, kdy není možné přesně najít jeden bod; sonda pokrývá určitý rozsah a u malých dětí se pod sondou akupunkturní body překrývají)
 • omezení vyšetření přístrojem je v místě kůže prstů (ruce i nohy), kde má klient ekzém, vyrážku nebo jizvu (akupunkturní bod meridiánu potom nelze v daném místě prstu diagnostikovat)


Ceník měření:
Základní (ruce) – 30 min / 300 Kč
Základní s testováním – 45 min / 400 Kč
Detailní (ruce + nohy) – 60 min / 450 Kč
Detailní s testováním – 90 min / 550 Kč