A jak se takové přijímání dělá? Je to myšlením či slovy, které si řeknete a následnými činy.

Rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem je právě v tom, že ti úspěšní akceptují všechny své činy (úspěch i neúspěch) jako součást svého učení. Výsledky potom vyhodnotí a provedou patřičné aktivity či změny ve svém životě. Radují se nebo věci mění. Důležité je, že ani v jednom případě to nejsou pasivní lidé, ale aktivní. Vnímají, že nejsou strom nebo květina, aby mohli jen tak stát a klátit se ve větru. Jsou to živí lidé a život se projevuje aktivitou, tak konají. Jsou to architekti svého života.

Přijmutí zodpovědnosti je jedna z nejdůležitějších věcí, aby se život začal měnit podle toho jak si přejete a začali jste být skutečně a hlavně dlouhodobě šťastní.

Pasivní přístup nic nemění, vše se děje kolem Vás, mimo vaši kontrolu. Obvykle u toho máte pocit, že trpíte. Svět je nespravedlivý. Nic se Vám nedaří. Štěstěna Vám není nakloněna. Všem se daří a Vám ne. Máte pocity neúspěchu.
To všechno znamená, že jste jenom nepřijali zodpovědnost. Nic se neděje.

Máto to štěstí, že to kdykoliv můžete změnit.


  • Vnější projevy jsou důsledky Vašich činů, za které nesete zodpovědnost.
  • Vy jste ta bytost na této planetě, která dovoluje, aby se pozitivní i negativní situace stali součástí Vašeho života.
  • Z dobrého se radujte a ostatní věci, po přijmutí odpovědnosti, měňte.
  • Nejprve vnitřně provádějte změny (promyslete a prožijte si to) a následně aktivní činností vše promítejte ven do reality.
  • Jedny z nezbytných vlastností jsou trpělivost a vytrvalost. Pěstujte je.
  • Vše má svůj čas. Svůj správný čas. I dítě se narodí až za 9 měsíců. Změny potřebují čas.
  • Nevzdávejte se. Nikdy to nevzdávejte. Prohrajte ve chvíli, kdy se vzdáte.
  • Nic není věčné. Když Vám bude nejhůře, tak si říkejte: “I toto pomine”.

Máte více starostí než radostí? Jsou pro Vás změny těžko přijatelné? Koučink Vás může nasměrovat. Koučovací proces je vytvořen tak, abyste pomalu, ale jistě přijali změny ve svém životě. Osobní setkání nebo koučink po telefonu Vám přinese očekávané změny a výsledkem je stav a pocit štěstí.