Tuhle techniku jsem objevil v knize: Svět hypnózy, od autora Paul McKenna. Je to metoda vrstvení představ a Paul McKenna převzal tuto metodu od Michaela Breena, který je jejím skutečným autorem.

  • V případě, že se vám nedaří usnout, tak je to proto, že se potřebujete nejprve uvolnit a teprve potom rychle usnete.
  • Jestliže jste ve stresu (to je v překladu napětí), tak se stačí uvolnit a stres zmizí. Tuto metodu můžete použít i v kanceláři na křesle. Stačí Vám na to zavřít oči a 5 minut času.
  • Tuto techniku lze použít i pro uvedení se do stavu sebehypnózy, kdy po této technice následují standardní prohlubovací postupy pro hlubší vstup do transu (soustředění se na dech, chůze po schodech dolů, jízda výtahem apod.).

Postup:

  1. Udělejte si pohodlí a zavřete oči.
  2. Vyvolejte si v mysli představu, jak byste vypadal/a, kdybyste byl/a docela uvolněn/á.
  3. Vkročte do té představy a prožívejte, jaké to je, být uvolněný/á. Dívejte se těma očima, poslouchejte těma ušima a ciťte ty pocity.
  4. V té představě si představujte, jaké by to bylo, být dvakrát tak uvolněný/á. Jaké by to bylo, dívat se takovýma očima, poslouchat takovýma ušima, prožívat takové pocity dvojnásobného uvolnění.
  5. Vkročte znovu do té představy a prožívejte, jaké to je, být tak příjemně a dvakrát více uvolněný/á než před chvílí.
  6. V té představě si opět představte, jaké by to bylo být uvolněný/á ještě více.
  7. Vkročte do té představy a opravdu prožívejte, jaké to je. Dívejte se těma očima, poslouchejte těma ušima, prožívejte ty pocity toho uvolnění.

Přeji Vám krásné uvolnění, chvíle pohody a klidný spánek.


Tato technika Vám nevyhovuje? Stále Vás trápí stres nebo nemůžete v noci spát? Tak se objednejte a podíváme se na to spolu. Najdeme příčinu a odstraníme ji z Vašeho života.