Přišel za mnou pan František, který je gay. Nemůže si najít stálého partnera a je nešťastný z té věčné samoty. Je mu 41 let a obvykle je dlouhou dobu sám a když už si najde partnera, tak je to krátkodobý vztah (měsíc až půl roku) s mladším mužem, než je on sám. Jeho partner byl vždy v rozmezí cca 21 – 30 let.  Požádal mě tedy o regresi do minulého života, zda není příčina jeho samoty a krátkodobých vztahů právě v někde v minulosti.

František se vrátil v regresi do roku 1532. Byl v té chvíli ve vězní. Čekal na svou popravu za vraždu. Jeho syn zabil jiného člověka a on jako jeho otec neunesl, že je otcem vraha. Zabil svého syna, bodl ho nožem do krku a do břicha. Bylo to hodně krvavé a bolestné. Miloval svého syna, a přesto ho dokázal zabít, protože neunesl tu tíhu viny, že na svět přivedl vraha. Když ho zavřeli do vězení a on čekal na svou popravu, tak si přísahal, že už to víckrát nechce zažít. Slíbil si v bolesti a pláči, že už nikdy nepřivede na svět dalšího vraha.

Ve stavu hypnózy, jsme provedli uvolnění emocí k té situaci. Následně odpustil svému synovi, že zabil a také odpustil sám sobě, že zabil jeho. Přijal ponaučení pro své vnitřní dítě. Potom bylo možné tento slib zrušit. Nechal ho platný pouze pro ten minulý život. S tím, že v tomto životě již více nemá smysl.

Když jsem pana Františka přivedl zpět do bdělého stavu vědomí, tak všechno pochopil. Vždy si hledal mladšího partnera, než je on, protože hledal svého syna, kterého miloval. Vztah mu nikdy dlouhou dobu nevydržel, jelikož pokaždé dostal strach, že jeho partner něco zlého provede a on mu bude muset ublížit. Po regresi se začal cítit lehce, jako by z něho spadla tíha věků. Zašel si po regresi na toaletu a při mytí rukou se podíval sám na sebe do zrcadla. Nepoznával se. Byl to to najednou jiný člověk. Cítil se jinak, jeho oči zářili. Jak jsme si pak řekli bylo to tím, že odpustil svému synovi i sám sobě. Jeho orientace se tím nezměnila.